Startuje projekt „Sąsiedzi Sąsiadom – wsparcie dla lokalnej społeczności”!

Sytuacja, z jaką wszyscy się dziś mierzymy nie ma sobie równych i dotychczas nie zetknęliśmy się ze zjawiskiem o tak fatalnym wpływie na gospodarkę, jak ta obecna spowodowana COVID-19. Dlatego ważna jest WSPÓŁPRACA LOKALNA.

Nie wiemy, jaki obrót przyjmą sprawy i jak będzie wyglądał obraz polskiej gospodarki w perspektywie najbliższych tygodni i miesięcy. Zdajemy sobie sprawę, że dla ogromnej większości przedsiębiorców działających na Podbeskidziu nawet kilka tygodni funkcjonowania w warunkach ograniczonego popytu i ograniczonej podaży może mieć nieodwracalne tragiczne następstwa.

Docierają do nas prośby o wsparcie, jak również zgłaszają się firmy oraz organizacje, które mogą zaoferować coś od siebie.

Wobec powyższego Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej wraz z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. uruchomiła projekt „Sąsiedzi Sąsiadom – wsparcie dla lokalnej społeczności”, mający na celu pomoc przedsiębiorcom działającym na Podbeskidziu w ich walce z pandemią koronawirusa COVID-19 oraz negatywnymi skutkami gospodarczymi z nią związanymi.

W ramach tej inicjatywy do Państwa dyspozycji oddajemy portal „Sąsiedzi Sąsiadom – Wsparcie dla lokalnej społeczności” umożliwiający lokalnym podmiotom wymianę informacji, które wspomogą ich działanie. Firmy, jednostki organizacyjne – m.in. szpitale, przychodnie, ośrodki pomocy oraz organizacje pozarządowe (NGO) mogą zgłaszać swoje potrzeby lub oferować pomoc, produkty, usługi w danym zakresie. Portal ma na celu skomunikowanie podmiotów – ma być miejscem do wymiany informacji.

W ramach projektu uzyskają Państwo również dostęp do najświeższych informacji pozyskiwanych od naszych partnerów oraz władz lokalnych i szeregu instytucji, z którymi współpracujemy na co dzień dot. aktualnych zagadnień prawnych, finansowych czy możliwości uzyskania wsparcia w związku z wprowadzoną przez rząd Tarczą Antykryzysową. INFOrmator SĄSIEDZI SĄSIADOM na bieżąco śledzi oraz komentuje zmiany prawne i możliwości dla przedsiębiorców z nimi związane i udostępnia te informacje poprzez korespondencję mailową.

By przenieść się na portal, kliknij na link lub na logo programu:

http://www.sasiedzisasiadom.pl